IK Šķērsiela

Akmeņkaļu firmas sākums ir no 1982 gada - Rīgas Iļģuciemā - Šķērsielā, kur akmeņkalis Aldis Rudašs uzsāka izgatavot pieminekļus. Tajos gados , kad valdīja PSRS likumdošana, ar individuālo ražošanu nodarbojās ļoti maz cilvēku!

Tāpēc, lai iepazīstinātu ārzemniekus ar tādām iespējām – Rīgas Kinostudija uzņēma dokumentālo filmu “Šķērsiela”, ko veidoja Ivars Seleckis ar Tālivaldi Margēviču, kas bija un ir Šķērsielas iedzīvotājs! Protams, tajos laikos , tāda brīvdarbošanās pārsteidza PSRS iedzīvotāju plašas masas, jo filmu rādīja pa visu Krievijas PSRS valsti u daudzkārt, pa Latvijas vietējo TV ! Tajā laikā , vienīgā atłautà masu ideoloģija bija Karojošais Ateisms- Dieva noliegšana un Kristīgās ticības nievāšana, citviet pat apkarošana!

šķērsiela IK
Pieminekli uzstādīja IK Dibinātājs Aldis Rudašs

Tāpēc, kad akmeņkalis Aldis Rudašs filmā tika prezentēts arī kā Luterticības semināra students , kas brīvi izteica savu Kristīgo pārliecību, visus apspiestos Kristiešus iepriecināja, jo sākās Gorbačeva «Перестройка»! Un dokumentālā filma “ Šķērsiela” guva PSRS balvas un godalgas un arī ārzemju . Jaunās atjaunotās Latvijas vldības ekonomiskā politika atnesa Valsts ekonomikas sagrāvi un milzīgus Valsts parādus, ko izraisīja neadekvātā nodokļu sistēma, jau pašā Latvijas atjaunotās Republikas sākumā! Un akmeņkaļu darbnīca cīnījās par izdzīvošanu – jaunās nabadzības apstàkłos . Starptautiskās Brīvās tirdzniecības likums, kas sāka darboties Latvijā , faktiski izārdīja savas preces ražošanas jēgu, jo to piegādāja un piegādā par ļoti zemām cenām , lai sagrautu vietējo uzņēmējdarbību! Arī Dolāru atzīšana par maksāšanas līdzekli , katru gadu,domāju, nes zaudējumus uz apmēram 20% uz visu( īpašums, peļņa, pirkstspēja…?!) 

Tika uzņemtas vēl divas dok. filmas: “Kapitālisms Šķērsielā” un “ Jaunie laiki Šķèrsielā”, kur arī parādīts kā darbnīca cīnījās, lai izdzīvotu ar vietējo ražošanu! Filmas caurvij mīlestība, arī neliels humors! 

Bet, neskatoties uz grūtībām, uz nodokļu sistēmu un taml. - mēs ražojam ar mīlestību, kvalitatīvu produkciju, lai cilvēkiem nebūtu sarūgtinājums ! Pieturamies pie Bībeles principa - “Nedari otram to, ko sev negribi!” Tāpēc, mūsu klienti ir apmierināti! Arī, ievērojot darbietilpīgu pieminekļu un apmaļu uzstādīšanas tehnoloģiju, esam panākuši ka kapu vietu nevar apzagt kapu apmaļu zagļi ( protams, ja Dievs stāv klāt!)
šķērsiela IK
Aldis Rudašs
IK Šķērsiela dibinātājs
Grozs
Scroll to Top